Mawia się, że jeżeli kochamy to, co robimy, nie przepracujemy nawet jednego dnia. Kierując się tą tezą, miliony pasjonatów poszukują zatrudnienia w obszarach związanych ze sportem. Gdy młodzi ludzie zastanawiają się jakie studia wybrać, często robią research możliwości rozpoczęcia po nich kariery w tym obszarze. Jak połączyć miłość do sportu z pracą zarobkową?
Sztab szkoleniowy
Jeśli czujesz powołanie do dzielenia się swoją wiedzą i umiejętnościami, na pewno niejednokrotnie zastanawiałeś się, jak zostać trenerem. Ścieżka kariery różni się w zależności od dyscypliny. Aby zdobyć niezbędne uprawnienia niezbędny jest udział w kursie. Oferty i informacje o szkoleniach najczęściej znajdują się na stronach związków sportowych.

Praca webmastera – co musi robić, wiedzieć
Dziennikarstwo
Najprostszym sposobem rozpoczęcia kariery w tym obszarze jest po prostu… zaczęcie pisać. Internet daje nam setki sposobów, by wyrazić siebie. Zacznij od założenia bloga i pasaniu o sporcie w mediach społecznościowych. Możesz założyć fanpage na Facebooku lub zdobyć uznanie społeczności Twittera ciekawymi wpisami. Gdy Twój blog stanie się marką, możesz starać się o akredytację medialną na wydarzenia sportowe. Dzięki temu Twoje testy staną się ciekawsze, a Ty nawiążesz pierwsze zawodowe kontakty. Gdy nabierzesz doświadczenia, o wiele łatwiej będzie Ci znaleźć Ci zatrudnienie.
Skauting
Znasz jakąś dyscyplinę na wylot, ale nie widzisz się w roli osoby przekazującej wiedzę? Znasz się na ludziach, ale praca w HR wydaje się Ci być śmiertelnie nudna? Te dwa obszary łączą się w karierze skauta. Jego rolą jest odwiedzanie klubów sportowych i wyszukiwanie wyjątkowo utalentowanych zawodników, którzy pasują do wizji rozmowy drużyny, z której ramienia szukają talentów.
Marketing sportowy
Kochasz sport i chcesz dzielić się swoją miłością z innymi? Marketing sportowy to branża, w której możesz się spełnić. W świecie, którym różne formy promocji otaczają nas na każdym kroku reklamy produktów czy usług związanych ze sportem stają się codziennością. Istnieją różne obszary, w których Twoja wiedza może okazać się nieoceniona. Możesz pomagać przy współpracy przedsiębiorstw z organizacjami sportowymi, wspierać reklamy konkretnych produktów czy promować samą organizację.
To tylko kilka z wielu opcji połączenia miłości do aktywnego trybu życia z pracą. W dzisiejszych czasach sport przenika się z biznesem, a wszechobecna reklama jeszcze bardziej przyczynia się do jego komercjalizacji. Jeśli chcesz pozostać blisko tej branży, warto rozważyć karierę dietetyka, psychologa, event managera, koordynatora wolontariatu, fizjoterapeuty czy pracownika sklepu sportowego.