Technologia XXI wieku codziennie zaskakuje jej użytkownikom, tym jak ogromne daje możliwości zarobkowania pieniędzy. Co ciekawe, w dzisiejszym świecie dorobić fortuny można się dzięki… graniu w gry komputerowe. Coś, co jeszcze niedawno uważane było za całkowicie bezproduktywne spędzanie wolnego czasu, dzisiaj może być uznane za żyłkę złota. Mowa o e-sporcie, a więc o rywalizacji w internetowych turniejach, które na wysokim poziomie dostarczają realnych pieniędzy.

Czy e-sport to naprawdę sport?
E-sport polega na jak najbardziej efektywnym wykorzystaniu mechaniki gry, tak aby pokonać w niej przeciwnika. Każda produkcja ma oczywiście określone przez twórcę zasady. Sęk w tym, aby opanować je do perfekcji dzięki umiejętności szybkiego i sprawnego myślenia i wyćwiczonemu doskonale refleksowi. E-sportowy trenują od kilku do kilkunastu godzin dziennie poprzez granie w gry komputerowe, używając w tym celu najlepszej jakości sprzętu informatycznego. Czy jednak można to wszystko porównać do prawdziwego sportu, a więc do ćwiczeń nad doskonaleniem własnego ciała i ducha? Odpowiedź na to pytanie jest wyjątkowa trudna. Dla jednych porównanie klasycznego sportu do gry komputerowej, promując niezdrowy i szkodliwy tryb życia będzie czymś całkowicie nie na miejscu. Inni z szacunkiem oglądają mistrzów konsolowych rozgrywek, wiedząc, że ich sukces okupiony jest wielogodzinną pracą nad własnymi umiejętnościami. Na ten moment, przeważa raczej stanowisko pierwsze, a e-sport nie jest uznawany za zawody sportowe w zwyczajnym tego słowa znaczeniu.

Korzyści z uprawiania sportu

Zarabianie na e-sporcie – jak?
E-sport to doskonała szansa do zarobkowania prawdziwych pieniędzy. Dla wielu ten sposób pozyskiwania środków na życie stał się metodą utrzymania (i to na całkiem godnym poziomie!). Osoby szczególnie utalentowane mogą wnioskować o przyjęcie do profesjonalnych grup e-sportowych, w których trenuje się zazwyczaj umiejętności grania w jedną, konkretną grę. Przy dobrych wiatrach, zostanie się zakwalifikowanym i skierowanym do udziału w drużynie podczas rozgrywek turniejowych. Tego typu eventy e-sportowe cieszą się dużą popularnością na całym świecie, a co za tym idzie generują spore zyski dla zwycięzców. Najbardziej prestiżowe są oczywiście zmagania międzynarodowe, często organizowane na wielkich światowych halach, nierzadko nawet z udziałem publiczności!