Czego oczekujemy od biustonosza sportowego? To prawda, że stabilizuje piersi, ograniczając ich nadmierny ruch, chroniąc w ten sposób więzadła i same gruczoły przed rozciągnięciem. Aby to zrobić solidnie, z punktu widzenia kinetyki ludzkiego ciała i działających na niego sił, konieczne jest maksymalne zamknięcie piersi. Niewystarczająca powierzchnia pokrycia, jak w zwykłych biustonoszach, nie zapewni należytego napięcia materiału na piersi, który jest niezbędny podczas aktywności fizycznej. Im bardziej obfite są piersi tym bardziej intensywna jest ich dynamika. Wysokiej jakości biustonosz sportowy, mądrze zaprojektowany, okiełzna niesforny biust podczas biegu.

Biustonosze sportowe bardzo lubią nazywać to, co tak naprawdę nie jest. Miękkie szmaty z cienkimi paskami po prostu nie mogą pełnić funkcji biustonosza sportowego. To jest czysta woda reklama pozycjonowanie, nic więcej.

Jakie powinien wyglądać dobry biustonosz sportowy?

Po pierwsze, wykonany jest z gęstej wielowarstwowej tkaniny, która jest słabo rozciągliwa i zapewni niezbędne wsparcie, a także pochłonie pot. Higroskopijność i szybkość schnięcia to kluczowe cechy tkaniny do biustonosza sportowego.

Praca w sporcie – jak robić to, co kochasz

Po drugie, dobry sportowy biustonosz z pewnością będzie miał szerokie i nieelastyczne paski. Szeroki materiał równomiernie rozkłada wagę i działające siły. W skutecznym biustonoszu sportowym siły działające na gruczoły i tkanki są znaczne i powodować mogą ból podczas aktywności fizycznej.

Aby zapewnić maksymalne wsparcie, dobre sportowe biustonosze mają szeroki pas i skuteczną regulację do podtrzymywania piersi.

Produkcja bielizny jest czasochłonnym procesem, dlatego wszystkie biustonosze są relatywnie drogimi elementami. W jednym biustonoszu może znajdować się nawet pięćdziesiąt części.

Biustonosze sportowe działające na zasadzie separacji. Znaczy to, że unieruchamiają każdą pierś w swojej kapsule, oddzielając je od siebie.